Nuk gjeti hapësira në La Liga, ish-futbollisti i Tiranës huazohet te Majorka

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 14:31

Nuk gjeti hapësira në La Liga, ish-futbollisti i Tiranës huazohet te Majorka

Ish-futbollisti i Tiranës, Mervejl Ndokyt, është huazuar së fundmi te skuadra e Majorkës në kategorinë e dytë spanjolle.20-vjeçari, i cili u ble nga skuadra e Getafe, nuk gjeti hapësirat e nevojshme në La Liga, teksa drejtuesit vendosën ta huazonin një kategori me poshtë.

Merveill

Kongolezi do të ketë si rival në Segunda Divizion, sulmuesin e Kombëtares, Rei Manaj që aktivizohet te skuadra e Albacetes. Huazimi do ta ndihmojë ish-futbollistin e Tiranës, që të rritet, të fitojë eksperiencë dhe të rikthehet sërish në La Liga, për të kontribuar për ekipin e tij.

merveil

www.minuta90.com