Milani dhe Pioli në ankth për të mësuar gjendjen e tij, zbulohet koha që do ti duhet Tonalit për tu rikthyer pas dëmtimit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 8, 2022 | 12:56


Milani dhe Pioli në ankth për të mësuar gjendjen e tij, zbulohet koha që do ti duhet Tonalit për tu rikthyer pas dëmtimit

Milani dhe tekniku Stefano Pioli duket se janë qetësuar ditën e sotme pas ekzaminimeve te Sandro Tonalit të cilat kanë zbuluar se dëmtimi i pësuar nga ana e tij përpara miqësores ndaj Viçenzës nuk ka rezultuar aq i rënë sa mendohej fillimisht.

Tonali

Testet e kryera nga stafi mjekësor i kuqezinjve kanë përjashtuar një dëmtim muskular të futbollistit dhe e kanë përcaktuar atë vetëm si një lodhje fizike që duhet vlerësuar ditë pas ditë, por kanë përjashtuar një dëmtim të rëndë.

Në këto kushte pritet që futbollisti të mungojë në ndeshjen hapëse të kampionatit në javën e ardhshme ndaj Udinezes dhe të rikthehet në ndeshjen tjetër ndaj Atalantës së Berat Gjimshitit.

PANORAMASPORT.AL