Merkatoja e janarit, zbuloni të gjitha lëvizjet deri më tani në Superiore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2021 | 23:25


Merkatoja e janarit, zbuloni të gjitha lëvizjet deri më tani në Superiore

Skuadrat e Kategorisë Superiore kanë nisur të lëvizin për afrimet dhe largimet po bëjnë në këtë sension të merkatos së janarit.

MERKATO

Më poshtë mund të shikoni të gjitha largimet dhe afrimet që kanë bërë 10 skuadrat e Superiores, deri në këtë fazë të merkatos.

MERKATOJA E JANARIT

VLLAZNIA

Afrime: Abdurrahman Fangaj, Albion Avdijaj, Salim Cise?;

Largime: Behar Ramadani, Enes Isufi, Elmir Lekaj, Kristofer Mandiangu, Eugen Sidorenko;

TEUTA

Afrime: Sebino Plaku;

Largime: Aldrit Oshafi (huazim te Tomori), Rubin Hebaj;

PARTIZANI

Afrime: Stenio Zhunior, Valentino Murataj;

Largime: Dionis Çikani (huazim te Drenica), Besnik Ferati, Brajan Braun;

TIRANA

Afrime: Taulant Seferi,

Joselin Behiratç, Glejdis Ndraxhi?;

Largime: Uinfull Kobinah, Kristi Vangjeli, Albion Avdijaj;

KUKËSI

Afrime: Numan Kurdiç? (huazim nga Sarajevo);

Largime: Sadik Vitija, Kenan Horiç;

LAÇI

Afrime: Iljas Zulfiu, Brilant Hasaj;

Largime: Teldiano Franka Xhunior (Teko), Donald Rapo, Bashir Mane;

KASTRIOTI

Afrime: Arlis Shala, Joan Çela, Shyqyri Xhepa, Gjelbrim Sadiku?;

Largime: Alesio Abibi, Abaz Karakaçi, Sebino Plaku, Bruno Puja, Arbër Basha, Realf Zhivanaj, Redon Danaj (huazim te Besëlidhja);

SKËNDERBEU

Afrime: Abei Agbodzie, Vangjel Zguro, Leard Sadriu, Melos Bajrami, Redi Kacanolli;

Largime: Drin Govori, Joan Çela, Amer Duka, Jorgo Qeleshi (huazim te Devolli);

BYLISI

Afrime: Lionel Samba, Renato Spahiu, Lorran de Oliveira Kuintanila, Neto Markolino Silva;

Largime: Kudus Laval, Valentino Murataj, Gresild Lika (huazim te Arbëria), Donald Mëllugja?;

APOLONIA

Afrime: Dime Dimov?;

Largime: Glejdis Ndraxhi, Drago Bumbar, Bernard Artur;

PANORAASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/