Liga e Kombeve/ 20 gola në 9 ndeshje, Spanja dhe Portugalia nuk falin! Ja të gjitha rezultatet dhe renditjet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 9, 2022 | 22:50


Liga e Kombeve/ 20 gola në 9 ndeshje, Spanja dhe Portugalia nuk falin! Ja të gjitha rezultatet dhe renditjet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 9 sfidat e vlefshme për Ligën e Kombeve, ku nuk munguan surprizat teksa u regjistruan në total plot 20 gola. Në Ligën A, Spanja dhe Portugalia nuk kanë falur duke mposhtur respektivisht Zvicrën dhe Çekinë. Ndërkohë në Ligën B, u regjistrua vetëm 1 gola ai i Serbisë ndaj Suedisë.

LIGA E KOMBEVE3

Për sa i përket sfidave të Ligës C, spikat fitorja e Kosovës ndaj Irlandës së Veriut, me rezultatin 3-2, zhgënjen Maqedonia e Veriut në shtëpi ndaj Gjeorgjisë, teksa Gjibraltari shtangu Bullgarinë, duke i marrë 1 pikë. Në sfidën tjetër Greqia bëri detyrën ndaj Qipros. Sfida e vetme në Ligën D, ishte ajo mes Maltës dhe Estonisë që përfundoi me rezultatin 1-2.

REZULTATET: 

LIGA A:

FT| Portugali-Çeki 2-0

Kanselo 33′ , Guedes 38′ 

GOLI I GUEDES: 

GOLI I KANSELOS: 

 

FT| Zvicër-Spanjë 0-1

Sarabia 13′ 

GOLI I SARABIAS: 

potugalia5

LIGA B:

FT| Norvegji-Slloveni 0-0

FT| Suedi-Serbi 0-1

Joviç 45+3′ 

norvegjia renditja

LIGA C:

FT| Kosovë-Irlandë e Veriut 3-2

Muriqi 9′ (p), 52′ Bytyqi 20′ / Laveri 45′, Ballard 83′ 

GOLI I BALLARD: 

GOLI I DYTË PERSONAL I MURIQIT: 

GOLI I LAVERIT: 

GOLI I BYTYQIT:

GOLI I MURIQIT:

FT| Maqedoni e Veriut-Gjeorgji 0-3

Zivzivadze 52′ , Kvaratskhelia 62′ , Kiteishvili 84′ 

renditja

FT| Greqi-Qipro 3-0

Bakasetas 9′, Pavlidis 21′ , Limnios 49′ 

GOLI I LIMNIOS: 

GOLI I PAVLIDIS: 

GOLI I BAKASETAS: 

FT| Gjibraltar-Bullgari 1-1

Uolker 61′ / Minçev 45+1′

sdfsdfsdffsdf

LIGA D:

FT| Maltë-Estoni 1-2

Degabriele 56′ / Vasiljev 21′ , Anier 90+4

FORMACIONET ZYRTARE:

LIGA A:

Portugali-Çeki

POTUGALIA

Zvicër-Spanjë

ZVICRA

LIGA B:

Norvegji-Slloveni

NORVEGJIA

Suedi-Serbi

SUEDIA

LIGA C:

Kosovë-Irlandë e Veriut

KOSOVA

Maqedoni e Veriut-Gjeorgji

MAQEDONIA

Greqi-Qipro

Gjibraltar-Bullgari

LIGA D:

Maltë-Estoni

PANORAMASPORT.AL