Kombëtarja planifikon tjetër miqësore, kësaj here me një ekip më të dobët në letër

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 16, 2018 | 15:44

Kombëtarja planifikon tjetër miqësore, kësaj here me një ekip më të dobët në letër

Ndeshja me Uellsin, tashmë e konfirmuar në 20 nëntor, do ti prijë një ndeshje tjetër e caktuar nga FSHF. Ajo është sfida me Jordaninë. Kjo sfidë është zyrtare dhe është planifikuar për në datën 10 tetor në “Elbasan Arena”. Federatat përkatëse kanë rënë dakort për zyrtarizimin e kësaj miqësre.

6W3A3451

Djemtë e Panuçit do ta luajnë këtë miqësore në periudhën kur zhvillohen takimet e grupeve për Ligën e Kombeve, duke plotësuar kështu dhe kuadrin  e gjashtë ndeshjeve, me katër sfida zyrtare në grupin me 3 përfaqësuese të UEFA NATIONS LEAGUE, si dhe dy takimeve miqësore.

www.minuta90.com