Juventus nuk kënaqet me Bonuçin, kërkon godtijen e madhe në mbrojtje

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 5, 2018 | 20:08

Juventus nuk kënaqet me Bonuçin, kërkon godtijen e madhe në mbrojtje

Juventusi ka arritur të rikthejë në Torino, Bonuçin por duket se lubi bardhezi ende mendon se ka probleme në mbrojtje. Tashmë bëhet fjalë për një blerje të re dhe në sytë e drejtuesve vjen emri i Diego Godin.

godin

Uruguaini ka treguar se mosha është vetëm një numër dhe ka dhuruar paraqitje të mira si me kombëtaren në Botëror, ashtu edhe me Atletikon e Madridit. Nëse Juventus do të dojë të sigurojë shërbimet e lojtarit do të duhet të paguajë klauzolën e tij që është 20 milionë euro, por kontrta e tij përfundon në fund të këtij viti. Kështu Juventus do të mund ta blinte për një shifër më të vogël sesa kaluzola e tij.

www.minuta90.com