Gol dhe 3 pikë, futbollisti i Shpresave del fitimtar kundër Juventusit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 25, 2020 | 19:24

Bota FB Kombetarja U-21 LAJMI KRYESOR Të fundit

Gol dhe 3 pikë, futbollisti i Shpresave del fitimtar kundër Juventusit

Një tjetër futbollist shqiptar është bërë protagonist këtë fundjavë.

Aristidi-Kolaj-470x235

Sulmuesi i Shpresave Aristidi Kolaj shënoi njërin prej 3 golave të skuadrës së tij Pro Patria në Serinë C kundër rivalëve të Juventus U23. 20-vjeçari realizoi saktë në minutën e 11-ë të takimit të 23-ë të këtij sezoni. Takimi përfundoi me fitoren e skuadrës së Kolës me rezultatin 3-2.

Ky është goli i dytë në këtë sezon për Kolajn në grupin A të Serisë C në futbollin italian. Ai është pjesë e Sasuolos, të cilët e kanë huazuar te Pro Patria. Njëkohësit, Kolaj është pjesë dhe e Shqipërisë U21.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com