FOTO+VIDEO/ Në pritje të gjykimit, Xhokoviç rikthehet si “i burgosur”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 15, 2022 | 14:47


FOTO+VIDEO/ Në pritje të gjykimit, Xhokoviç rikthehet si “i burgosur”

Çështja e Novak Xhokoviç ka trazuar të gjithë mediat. Sportistit i është ndaluar të luajë në “Australia Open”, madje më shumë po kalon kohë nëpër gjykata sesa në fushën me dhe.

xhokovic

Tenisti serb është rikthyer në paraburgimin e imigracionit, në pritje të vendimit të gjykatësve. Është përfolur shumë për një përjashtim të tenistit për 3 vite nga Australia, por deri më tani nuk është marrë një vendim përfundimtar.

bandicam 2022-01-15 14-30-18-829

bandicam 2022-01-15 14-31-05-411

bandicam 2022-01-15 14-31-00-557

LEXO EDHE: Çështja “Xhokoviç”, shpërthen Nadal: Mjaft! “Australian Open” është më i rëndësishëm se çdo tenist…

Shokohet Xhokoviç, zyrtarët australianë kërkojnë arrestimin e tenistit

PANORAMASPORT.AL