Shokohet Xhokoviç, zyrtarët australianë kërkojnë arrestimin e tenistit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 14, 2022 | 15:13


Shokohet Xhokoviç, zyrtarët australianë kërkojnë arrestimin e tenistit

Lajmi i fundit ka ardhur nga Australia, ku zyrtarët e imigracionit po kërkojnë që ai të arrestohet menjëherë. Ky lajm ka përkeqësuar më shumë gjendjen e tenisti serb që po kalon në Australi.

Novak Djokovic, of Serbia, reacts after inadvertently hitting a line judge with a ball after hitting it in reaction to losing a point against Pablo Carreno Busta, of Spain, during the fourth round of the US Open tennis championships, Sunday, Sept. 6, 2020, in New York. Djokovic defaulted the match. (AP Photo/Seth Wenig)

Zyrtarët e imigracionit të Australisë do të kërkojnë të intervistojnë Novak Xhokoviç në orën 8 të mëngjesit me kohën lokale të shtunën (e premte, ora 16:00, Shqipëri) dhe ta arrestojnë atë menjëherë pas.

Numri 1 i tenisit për meshkuj në botë i është kërkuar të paraqitet për një intervistë me autoritetet, megjithëse avokatët e tij aktualisht po e kundërshtojnë këtë kërkesë në gjykatë të hapur.

Avokati i Xhokoviç, Nik Vud i tha gjykatës se tenisti 34-vjeçar nuk është marrë ende në paraburgim për emigracionin.

LEXO EDHE: Nuk kanë fund problemet për Xhokoviç, rrezikon dënimin ekstrem në Australi

PANORAMASPORT.AL