EUROPA LEAGUE/ Arsenali dhe Roma nuk falin në shtëpi, ja rezultatet dhe renditjet e sfidave të fundit të grupeve (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 3, 2022 | 22:58

EUROPA LEAGUE/ Arsenali dhe Roma nuk falin në shtëpi, ja rezultatet dhe renditjet e sfidave të fundit të grupeve (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 sfidat e fundit të grupeve të Ligës së Europës, ku u regjistruan plot 19 gola. Arsenali dhe Roma nuk falën në shtëpi, duke triumfuar respektivisht ndaj Zyrih dhe Ludogorets. Si “topçinjtë” ashtu dhe skuadra e Murinjos, do të vijojnë aventurën në fazën tjetër të Ligës së Europës, duke qenë dy ndër ekipet pretendente për të fituar këtë trofe.

EUROPA LIGE

Në duelet e tjera spikasin fitoret e Betis, PSV, Bragës, Fenerbahçes dhe Union Berlinit. Sfida e vetme e mbyllur në barazim ishte ajo mes Rend he AEK Larnakës.

REZULTATET:

GRUPI A:

ARSENAL – ZYRIH 1-0

Tiernei 17′ 

BODO/GLIMT – PSV 1-2

Zugelj 90+3′ / Sanosted 36′ (autogol), Bakajoko 52′

arsenal renditja

GRUPI B:

DINAMO KIEV – FENERBAHÇE 0-2

Guler 23′ , Arao 45+2′ 

REN – AEK LARNAKA 1-1

Abline 17′ 

fener

GRUPI C:

REAL BETIS – HJK 3-0

Ruibal 20′ , 41′, Fekir 90+3′

ROMA – LUDOGORETS 3-1

Pelegrini 55′ , 65′, Zaniolo 87’/  Rik 41′ ,

roma renditja

GRUPI D:

ROJAL  – UNION BERLIN 0-1

Mishel 6′ 

BRAGA – MALMO 2-1

Horta 36′, Djalo 55′ 

union renditja

PANORAMASPORT.AL