Braktisi Shqipërinë për Greqinë, sulmuesi 19-vjeçar gradohet titullar tek përfaqësuesja helene

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 20, 2019 | 16:55


Braktisi Shqipërinë për Greqinë, sulmuesi 19-vjeçar gradohet titullar tek përfaqësuesja helene

Sulmuesi Kristo Shehu vendosi të braktiste pak kohë më parë kombëtaren kuqezi të 19-vjeçarëve, për të kaluar te skuadrat zinxhirë të përfaqësueses greke.

talenti-panathinaikos-470x329

Shqiptari ka  lindur në Greqi dhe zotëron pasaportën helene, teksa së fundmi është grumbulluar nga Greqia U-19. Ai është graduar si titullar në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të 19-vjeçarëve, ku helenët do të përballen me Danimarkën.

Shehu55

Shehu është pjesë e Panathinaikosit dhe ka bërë një paraqitje të shkëlqyer me moshat, duke shënuar mjaft gola.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com