Si të rrisni dëshirën për të bërë s*ks në mëngjes, truku i thjeshtë që shton “oreksin”

Feb 28, 2024 | 13:05
SHPËRNDAJE

Jeni nga ata njerëz që duan ta nisin ditën e tyre me dashuri? Përfitoni nga një truk i thjeshtë për të pasur më shumë oreks.

190410142944_sex22

Është vërtetuar shkencërisht se, me një orë më shumë gjumë gjatë darkës, gratë përjetuan një rritje të ndjeshme të dëshirës seksuale në mëngjes. Mungesa e gjumit çon edhe në mungesën e dëshirës për seks, theksojnë studiuesit.

Lodhja dhe stresi intensiv largojnë humori, i cili është i nevojshëm për një jetë seksuale harmonike. Ndaj është më mirë ta lëmë partnerin/en kur ka nevojë për gjumë, të flejë dhe të presim mëngjesin për të bërë seks.

Mos harroni se gjumi është po aq i rëndësishëm për trupin sa uji dhe ushqimi. Ndërsa flini, trupi pushon dhe funksionet e trupit shkojnë në gjumë.

Sipas studimeve, 7-8 orë gjumë në ditë nxit jetëgjatësinë, ndërsa gjumi i pamjaftueshëm (më pak se 4 orë) duket se ndikon negativisht në jetëgjatësinë dhe me sa duket edhe në funksionin seksual.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura