Shok në Buckingham me vdekjen e Thomas Kingston, hetimet zbulojnë se kishte një plagë me armë zjarri në kokë

Mar 1, 2024 | 19:05
SHPËRNDAJE

Një plagë fatale në kokë, me sa duket nga një armë zjarri, ishte shkaku i vdekjes së Thomas Kingston, dhëndrit të Princit Michael të Britanisë, sipas policisë, e cila gjeti dhe një armë pranë trupit.

KINGSTON

Kingston, i cili punonte në sektorin financiar, u gjet i vdekur të dielën e kaluar. Ekipet e shpëtimit që u thirrën nga të afërmit e tij konfirmuan vdekjen e tij. Familja fillimisht nuk kishte dhënë detaje për vdekjen e papritur të 45-vjeçarit, duke kërkuar që të respektohet privatësia e tyre.

Sot të premten, siç raportohet nga Sky NeWs, eksperti mjekësor përshkroi rrethanat e vdekjes së burrit. Të dielën, më 25 shkurt, Kingston vizitoi shtëpinë e prindërve të tij në CotsWolds, ku hëngri drekë me ta. Babai i tij më vonë shëtiste qentë e tyre.

Kur ajo u kthye, Kingston nuk ishte në shtëpi. Pas rreth 30 minutash nëna e tij shkoi ta kërkonte. Babai i tij hyri në një ndërtesë të mbyllur kur ai nuk mund të merrte një përgjigje. Ai e gjeti Kingston të vdekur me “plagë në kokë”. Në vendngjarje ka qenë një armë. Shërbimet e urgjencës u thirrën rreth orës 18:30 të së dielës.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura