Rusia lëshon urdhërarrest për disa zyrtarë të Policisë së Kosovës, ja kush është arsyeja

Mar 2, 2024 | 21:53
SHPËRNDAJE

Autoritetet ruse kanë lëshuar një urdhër arresti për disa anëtarë të policisë së Kosovës, duke kërkuar që emrat e tyre të pasqyrohen edhe në sistemin e Interpolit.

policia e kosoves

Sipas mediave në Serbi besohet se Moska kërkon arrestimin e efektivëve nga Kosova për shkak të arrestimit të një shtetasi rus në vitin 2019 në Kosovë.

Rusia ka më shumë se 100 mijë persona në listën e të kërkuarve. Lista është rritur veçanërisht pas nisjes së konfliktit të armatosur me Ukrainën

Ndërkohë Televizioni Dukagjini ka mësuar se dy nga zyrtarë të lartë janë shefi i Njësisë Speciale Operative në Prishtinë, Besart Ahmeti, dhe Alban Jetullahu, shef i operativës në Njësinë për Ndërhyrje të Shpejtë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura