Ronaldo udhëheq sulmin, Lukaku e nis nga stoli. Mësoni formacionet zyrtare të Mançester Junajtid-Çelsi

Apr 28, 2022 | 20:22
SHPËRNDAJE

Mançester Junajtid pret në “Old Trafford” Çelsin në një sfidë që pritet të vendos shumë në garën e ekipeve që do të jenë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

man utd celsi

Skuadra e drejtuar nga Ralf Rangnik vjen nga një formë shumë e dobët, me vetëm 4 pikë të grumbulluara në 5 ndeshje të luajtura, duke humbur shumë terren në renditje dhe tashmë rrezikon dhe Ligën e Europës.

Nga ana tjetër Çelsi kërkon të mos rrezikojë dhe të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Gjithashtu “Blutë” kërkojnë të thyejnë dhe një tabu, pasi ka që në vitin 2013 që nuk merr një fitore në “Old Trafford”.

Shihet se Ronaldo do të udhëheqë sulmin e “Djajtë”, ndërsa Tuhel nuk i ka dhënë sërish besim Romelu Lukakut, duke e lënë në stol.

FORMACIONET ZYRTARE:

formacionet

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura