Presidencialet në SHBA/ Konfirmohet përballja televizive mes Joe Biden dhe Donald Trump, ja data kur do të zhvillohet debati

May 15, 2024 | 18:24
SHPËRNDAJE

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe ish-presidenti Donald Trump kanë pranuar një ftesë nga CNN-i për të debatuar më 27 qershor, një përballje historike e hershme.

biden trump

“Kam marrë dhe kam pranuar një ftesë nga CNN-i për një debat më 27 qershor. Te ju, Donald. Siç thatë ju: kudo, në çdo kohë, në çdo vend”, ka shkruar Bideni në një postim në X.

Edhe Trumpi më vonë i ka thënë Kaitlan Collins të CNN-it se “Përgjigja është po, unë do të pranoj”.

Bisedat jozyrtare midis fushatave Biden dhe Trump rreth debateve janë zhvilluar javët e fundit dhe janë fokusuar kryesisht në një përbuzje të ndërsjellë për Komisionin për Debatet Presidenciale dhe skenarët e mundshëm për të punuar rreth komisionit, i thanë CNN-it tri burime të njohura me diskutimet.

Sipas një njoftimi nga CNN-i, debati do të mbahet në studiot e rrjetit në Atlanta pa praninë e audiencës – një anomali në debatet mes kandidatëve presidencialë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura