Pija natyrale që normalizon yndyrnat dhe parandalon infarktin

SHPËRNDAJE

Ndërtimi i pllakëzave në enët e gjakut është një ndër shkaqet kryesore të sëmundjeve kardiovaskulare. Rritja e nivelit të kolesterolit të keq do të ngadalësojë qarkullimin e gjakut dhe ky nivel i lartë i yndyrave në gjak bën që miliona njerëz të kurohen për problemet si infarkti, hipertensioni, hipotensioni etj.

Veç regjimit rigoroz që duhet të mbani, më poshtë do të lexoni një përzierje përbërësish që pastrojnë enët e gjakut. Pija që duhet pirë në mëngjes është provuar që normalizon në mënyrë efektive kolesterolin e lartë.

Përbërësit:

⦁ 1 kilogram limon

⦁ 5 deri në 6 degëza majdanoz

⦁ 3 litra ujë

⦁ 1 qese sodë buke

Përgatitja:

Së pari, lani limonët me ujë të ftohtë, pastaj zhytini në një enë me ujë. Pas kësaj, hidhni pakon e sodës së bukës dhe përziejini. Lërini të pushojnë për 60 minuta. Prisni hollë majdanozin dhe limonin me gjithë lëkurë. Vendosini në një tenxhere, shtoni 3 litra ujë dhe lëreni të ziejë në zjarr të ngadaltë për rreth 3 orë Më pas kullojeni përzierjen e nga kjo do të përfitoni 1 litra e gjysmë shurup. Zgjidhja ideale është që të pini 1 gotë shurup çdo mëngjes esëll. Shurupi mund të konsumohet deri në 15 ditë.

Burimi / Telegrafi.com

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.