Pasaporta dhe karta identiteti, nga nesër aplikohet edhe në Romë

Apr 26, 2011 | 16:51
SHPËRNDAJE

Duke filluar nga nesër të gjithë shtetasit shqiptarë që jetojnë në Itali, do të mund të pajisen me  karta identiteti dhe pasaporta biometrike në zyrën konsullore të Ambasadës së Shqipërisë në Romë.

Ministria e Punëve të Jashtme në bashkëpunim më Ministrinë e Punëve të Brendshme, ka nisur aplikim e këtij shërbimi më parë edhe në dy ambasada të tjera të Shqipërisë, në atë të Athinës dhe Selanikut.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/