Pamjet e rënda/ Ngjarja në Korçë, momenti kur Ilo Lluka zbraz armën ndaj Emiljan Pine, me pas e drejton nga vetja

Feb 29, 2024 | 20:39
SHPËRNDAJE

Mbrëmjen e djeshme (28 shkurt), qyteti i Korçës u trondit nga një krim i dyfishtë , ku shtetasi Ilo Lluka vrau Emiliano Pine allias Jorgo Priftin dhe më pas u vetëvra.

Panorama Online ka siguruar pamjet nga momenti i ngjarjes, të cilat janë regjistruar  nga kamerat e sigurisë në zonë.

Në pamje shihet se viktima me një telefon në dorë afrohet pranë një kryqëzimi, teksa më pas sheh që i afrohet autori me një dorë në xhep.

Pasi është afruar rreth 2 metra, Lluka ka qëlluar 4 herë mbi Pinen dhe më pas ka qëlluar veten.

Konflikt mes palëve ka nisur për çështje prone. Burimet bëjnë të ditur se nëna e Emiljano Pine bashkëjetonte me babain e Ilo Llukës, ndërsa ky i fundit jetonte jashtë vendit.

Sipas informacioneve babai i Llukës kishte vendosur t’i linte në trashëgimi shtëpinë djalit të bashkëjetesës, Emiliano Pines.

Kjo duket qe nuk është pranuar nga i biri i cili ka vendosur të vijë në Korçë dhe të vendosë vetë “fatin” e tij.

60 vjeçari ka shkuar në kafen ku ishte 40 vjeçari në lokalin e lagjes dhe pasi i ka kërkuar që të dalë jashtë e ka qëlluar 4 herë duke e lënë të plagosur rëndë. Më pas ka ndërruar jetë në spital.

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura