Opozita kërkoi mbledhjen e Komisionit Hetimor për TIMS dhe koncesionet në shëndetësi, mbahet të premten Konferenca e Kryetarëve

Sep 27, 2023 | 18:50
SHPËRNDAJE

Me kërkesë të opozitës, këtë të premte më datë 29 shtator në orën 11, Kryetarja e Kuvendit ka njoftuar thirrjen e mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve.

nikolla3

Në mbledhje do të merren në shqyrtim kërkesat e 45 deputetëve të PD dhe opozitës, të cilët  kanë kërkuar ngritjen e dy komisioneve hetimore për skandalin e ndërhyrjes në sistemin TIMS dhe të dhënat personale, si dhe për 4 kontratat e koncesionit në fushën e shëndetësisë.

WhatsApp Image 2023-09-27 at 18.42.51 (1) WhatsApp Image 2023-09-27 at 18.42.51 WhatsApp Image 2023-09-27 at 18.42.52 (1) WhatsApp Image 2023-09-27 at 18.42.52

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura