Operacioni i SPAK me 11 urdhër arreste, në pranga edhe oficerja e drejtorisë së Kufirit (EMRI)

Nov 20, 2023 | 22:11
SHPËRNDAJE

Me urdhër të SPAK është zhvilluar një operacion i gjerë ku janë lëshuar 11 urdhër arreste.

SPAK-1

Sipas News24 në pranga është vënë edhe Jonida Babameto, oficere e drejtorisë së kufirit dhe migracionit.

Urdhër-arreste janë lëshuar edhe për Erzen Breçanin dhe djali i tij Eralbi Breçanin, të cilët akuzohen për pastrim parash dhe përkrahje të autorit të krimit.  Në pranga ka rënë edhe shefi i Krimeve të Komisariatit numër 6 në Tiranë, Dedan Gjoni.

Ndërsa masë arresti është caktuar edhe për Ervin Matën, personin që është përfshirë në vrasjen në zonën e ish Bllokut, ku mbeti viktimë Fabian Gaxha dhe u plagosën dy të tjerë, Ervis Martinaj dhe Eljon Hato.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura