Notat sipas “Sofa Score”/ Sa shumë zhgënjime, Uzuni më i miri te Shqipëria

Sep 24, 2022 | 23:54
SHPËRNDAJE

Goli spektakolar i Myrto Uzunit në minutën e 88-të nuk mjaftoi që Shqipëria të dilte qofte edhe me një pikë nga transferua ndaj Izraelit në duelin e zhvilluar në Tel-Aviv, ku vendasit triumfuan me rezultatin 2-1, falë golave të Veisman dhe Baribo në minutat 46 dhe 90+2’.

SHQIPERIA

Kombëtarja e Edi Rejës bëri shumë pak në këtë duel për të marrë 3 pikë, teksa gabimet në mbrojtje vijojnë të na shoqërojnë gjithnjë.

Faqe e specializuar e statistikave, “Sofa Score”, në vlerësimin e saj, ka përzgjedhur Myrto Uzunin, si lojtarin me notën më të lartë në radhët e Shqipërisë, me 7.4, ndërkohë që “TOP 3”-en e plotësojnë Gjasula dhe Abrashi.

Për sa i përket lojtarit me notën më të ulët ai është Frederik Veseli, që është vlerësuar me 5.9 nga “Sofa Score”. Për më tepër shikoni listën e plotë të notave.

Notat Sofa

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura