“Nga mot, gëzuar”- Meta uron Pashkët: Ngjallja e Krishtit është forcë dhe kurajë në momentet më të vështira

Mar 30, 2024 | 21:58
SHPËRNDAJE

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruan festën e Pashkëve për të gjithë besimtarët katolike, duke uruar mbarësi, paqe, begati e lumturi.

433140203_966490538179515_3385269605504937261_n

“Ngjallja e Krishtit është forcë dhe kurajë në momentet më të vështira”, shkruan Meta, duke cituar Papa Françeskun.

“Në vigjilje të Pashkës së Madhe u përcjell besimtarëve të krishterë katolikë dhe ungjillorë urimin e përzemërt për sa më shumë mbarësi, paqe, begati dhe lumturi!

Drita e Krishtit të ndriçojë përherë zemrën dhe familjet Tuaja!

Siç na porosit edhe Papa Françesku: “Ngjallja e Krishtit është forcë dhe kurajo në momentet më të vështira”.

NGA MOT GËZUAR PASHKËN!”, thuhet në urimin e kreut të PL.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura