Nga mbërritja në Milano, tek takimi me emigrantët, Rama publikon pamjet: Videokartolinë nga dallga kuqezi shqiptarëve të Italisë

May 27, 2024 | 8:08
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një videokartolinë nga takimi me emigrantët shqiptarë në Itali në stadiumin në Milano.

edi rama

Kreu i qeverisë publikoi momente nga mbërritja në vendin fqinj, takimi me emigrantët dhe pritja e tyre, teksa u shpreh se kjo është një shembëlltyrë e kohës së re që ka ardhur për Shqipërinë e për shqiptarinë.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me këtë videokartolinë nga dallga kuqezi e shqiptarëve të Italisë, shembëlltyrë e kohës së re që ka ardhur për Shqipërinë e për shqiptarinë, ju uroj një javë të mbarë🙏”, shkruan Rama.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura