Nga Ilir Alimehmeti te Silva Caka, Tedi Blushi e Jul Deda, kush janë kandidatët e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës. Në listë edhe Beti Njuma

Mar 28, 2023 | 9:45
SHPËRNDAJE

Zbardhet lista e 62 kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës.

alimehmeti-dhe-kellici

Panorama TV ka zbardhur listën që kryesohet nga Ilir Alimehmeti i cili doli i dyti në garën e primareve për bashkinë e Tiranës, ndjekur nga Silva Caka nga Partia e Lirisë.

Lista pasohet nga Endrit Braimllari dhe gazetarja Beti Njuma e cila është një ndër emrat surprizë e cila i bashkohet ekipit të Këlliçit në garën për Tiranën.

Nga ana tjetër pjesë e kësaj liste janë edhe disa nga kandidatët e tjerë të primareve që u renditën pas Alimehmetit si Julian Deda, Enkelejda Fejzo dhe Adriana Kalaja.

Lista e plotë

 1. Ilir Alimehmeti
 2. Silva Caka
 3. Endrit Braimllari
 4. Beti Njuma
 5. Arben Tafaj
 6. Floida Kërpaçi
 7. Tedi Blushi
 8. Ilda Zhulali
 9. Dorjan Teliti
 10. Ana Azizaj
 11. Artan Distafa
 12. Albana Kepi
 13. Jonathan Pano
 14. Erion Bixha
 15. Genci Gjokutaj
 16. Keida Kaceli
 17. Fatjon Bathorja
 18. Brunilda Paskali
 19. Blerdi Liçaj
 20. Endire Bushati
 21. Julian Deda
 22. Elona Dhima
 23. Luçian Qafoku
 24. Adriana Kalaja
 25. Bledar Marku
 26. Elona Guri
 27. Ardian Elezi
 28. Festime Serjani
 29. Gentian Kaprata
 30. Nasilda Shyti
 31. Artur Alstafa
 32. Ajshe Isha
 33. Esmeralda Demiraj
 34. Besmir Hoxha
 35. Rudina Koro
 36. Redjon Zefi
 37. Valdete Dashi
 38. Besfort Dashi
 39. Besford Dorezi
 40. Enkeleda Fejzo
 41. Emiljano Kapllani
 42. Brunilda Haxhiu
 43. Xhoel Nonaj
 44. Dave Marku
 45. Endrit Memia
 46. Iva Çarçiu
 47. Enkelejd Doda
 48. Viola Vrana
 49. Nikolin Çali
 50. Elda Mustafa
 51. Ermand Bajrami
 52. Anisa Ibra
 53. Darius Vishkurti
 54. Brunilda Salaj
 55. Adan Kaba
 56. Eva Metaj
 57. Dorel Memoçi
 58. Anxhela Lami
 59. Ergys Mollaymeri
 60. Enkelejda Hajderasi
 61. Artemic Peca
 62. Menada Bregu

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura