Nën akuzë për kanosje dhe shitje të lëndëve narkotike, dy të arrestuar në Tiranë

Apr 19, 2024 | 10:03
SHPËRNDAJE

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona, ndaj të cilëve është cilëve është caktuar masa e sigurisë ‘arrest me burg’.

policiaA

Në pranga ka rënë një 38-vjeçar për veprën penale ”Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës, për dhënien e pasurisë”, e kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu është arrestuar një 23-vjeçare për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e  narkotikëve”.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Drejtoria Vendore e Policisë, Tiranë, në zbatim të planit operacional “Sundimi i ligjit”, për vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve në kërkim, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, kapi shtetasin E. Q., 38 vjeç, banues në Tiranë.

Gjykata e Shkallës së Parë, e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale ”Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës, për dhënien e pasurisë”, e kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu, u kap shtetasja E. M., 23 vjeçe, banuese në Tiranë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në Burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e  narkotikëve”.

Materialet proceduale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Tiranë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura