Mos neglizhoni as fantazitë më të çuditshme, ja çfarë duhet të dini për të shijuar më shumë s*ksin

Feb 10, 2024 | 21:08
SHPËRNDAJE

Seksi nuk është thjesht argëtim, është i mirë edhe për shëndetin. Çdo orgazmë çliron sasi të mëdha oksitocine, hormoni i gëzimit, i cili përmirëson disponimin.

cift

Seksi i rregullt mund të përmirësojë shëndetin e zemrës, të reduktojë stresin dhe depresionin, të rrisë vetëbesimin dhe të kontribuojë në gjumë të qetë .

Përqafimi nën çarçafë gjithashtu ju bën të ndiheni më të afërt me partnerin tuaj dhe rrit ndjenjën e intimitetit.

Pra, nëse seksi ofron kaq shumë gjëra pozitive, pse të mos e bëni atë edhe më të mirë? Lexoni më poshtë disa këshilla të thjeshta dhe të lehta se si ta bëni jetën tuaj të dashurisë më interesante dhe të këndshme.

Trajnohuni dhe praktikohuni

Ka shumë materiale të mira vetëndihme për çdo lloj nevoje. Shfletoni internetin ose librarinë tuaj lokale, zgjidhni disa burime që funksionojnë për ju dhe përdorni ato për t’ju ndihmuar ju dhe partneri juaj të bëheni më të informuar për dëshirat tuaja. Sigurisht, ju mund të mësoni shumë për atë që ju pëlqen dhe çfarë nuk ju pëlqen duke praktikuar.

Arti në veprim

Bëni lista të këngëve që ju ndezin, si dhe filma, libra ose histori në internet. Shumëllojshmëria që ekziston do t’ju magjepsë.

Mos i hidhni poshtë fantazitë e njerëzve të tjerë

Nëse partneri juaj ka sugjeruar diçka që tingëllon qesharake ose e marrë, mos e hidhni poshtë menjëherë. Mendoni për këtë, diskutoni me partnerin tuaj dhe nëse ndiheni rehat, provojeni. Në fund të fundit, ajo mund të bëhet fantazia juaj.

Fuqia e sekstingut

Provoni t’i dërgoni mesazhe të nxehta dhe romantike partnerit tuaj gjatë ditës. Ata do ta bëjnë pritjen më interesante dhe do të krijojnë ndjenjën e duhur për lojërat e dashurisë.

Bëni dush bashkë

Së bashku dhe provoni seksin nën ujë. Nuk ka pse të jetë si një skenë filmi dhe nëse nuk ju shkon, provoni seksin pas dushit.

Mbani kontakt fizik

Edhe nëse jeni të lodhur, të stresuar apo të mërzitur, mos i anashkaloni puthjet dhe përqafimet. Dashuria mes jush është thelbësore për të mbajtur një lidhje emocionale dhe fizike.

Flisni

Kur ju pëlqen diçka, shpreheni atë. Nëse diçka ju lëndon ose nuk ju pëlqen përsëri, thuajeni. Nëse keni turp të flisni me partnerin tuaj për atë që ju shqetëson apo çfarë ju pëlqen në seks, atëherë duhet të rishikoni marrëdhënien tuaj.

Merrni iniciativën të parët

Mos kini frikë të merrni vetë iniciativën, kjo mund të çojë në rezultate të papritura dhe shumë të këndshme.

Relaksohuni

Pavarësisht se sa i zënë jeni, seksi kërkon kohë. Merrni kohën tuaj për të puthur, përqafuar dhe prekur njëri-tjetrin. Në fund të fundit, kënaqësia nuk ka nevojë për nxitim.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura