Moment i artë, Rodri futet në histori dhe thyen rekordin e…

Mar 3, 2024 | 21:18
SHPËRNDAJE

Mesfushori i Mançester Sitit, Rodri ka thyer një rekord që ka qëndruar për 16 vite pas fitores 3-1 të skuadrës së tij ndaj Mançester Junajtid. 

rodri-780x439

 

Falë këtij triumfi, Rodri tani është i pamposhtur në 59 ndeshjet e tij të fundit në të gjitha kompeticionet, numri më i madh i ndeshjeve pa humbje për një lojtar në historinë e Premier Ligës. 

Vlen të theksohet fakti se Rodri e kaloi ish-mbrojtësin e Çelsit, Rikardo Karvalho, i cili kaloi 58 ndeshje pa humbje, midis nëntorit 2006 dhe shkurtit 2008, ndërkohë që tashmë stafeta i kaloi mesfushorit të Sitit.  

 

 

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura