“Mes qindra përfituesve të IPARD-it në Shqipëri, persona me lidhje politike dhe kriminale”- BIRN: Fermerët e Ballkanit hasin vështirësi për qasje në dhjetëra miliona euro fonde nga BE-ja!

May 13, 2024 | 11:18
SHPËRNDAJE

Fermerët në Shqipëri, Mal të Zi dhe Maqedoninë e Veriut përballen me sfida të ngjashme kur përpiqen të përfitojnë fonde nga programi IPARD i Bashkimit Evropian.

cover-v3-1280x768-1-1140x684

Preng Doda filloi të merrej me bujqësi në vitin 1985, kur Shqipëria ishte ende një shtet komunist, por vetëm dhjetë vjet më parë nisi të merrej me prodhimin e verës.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura