MERKATO E VERËS/ Nga largimi i Karabecit te afrikanët e Partizanit dhe zyrtarizimi i Akuah. Zbuloni të gjitha lëvizjet e fundit në Kategorinë Superiore

Aug 24, 2021 | 12:18
SHPËRNDAJE

Merkato në Kategorinë Superiore, ka filluar të ndizet dita ditës, teksa 10 klubet e elitës së futbollit shqiptar, janë drejt konsolidimit për sa i përket lëvizjeve. 

MERKATO

Deri tani, kur ka mbetur edhe 1 javë nga mbyllja e dritares së transferimeve, Dinamo mban fronin e “mbretëreshës” së merkato, me rekord afrimesh dhe largimet. Ndërkohë që për sa i përket klubeve që kanë më më pak lëvizje në merkato deri më tani ata janë Kastrioti dhe Skënderbeu.

Dy lëvizje surprizë u regjistruan së fundmi te kampionët e Teutës, Erando Karabeci ndërpreu marrëveshjen e bashkëpunimit me durrsakët, teksa “djemtë e detit” zyrtarizuan mesfushorin Reuben Akuah, si përforcimin më të ri. Në merkato së fundmi kanë lëvizur edhe Partizani duke afruar 4 afrikanë, teksa edhe Dinamo ka huazuar nga Gjilani 20-vjeçarin Arb Shalën.

“Panorama Sport” ju sjell më poshtë tabelën e plotë deri tani të merkatos së verës, teksa në total numri i afrimeve e ka kaluar shifrën 100.

MERKATO E VERËS –

TEUTA

Afrime: Blerim Kotobelli, Pepi Gjorgiev, Sherif Kallaku (në huazim nga Lokomotiv Zagreb), Adolf Selmani, Santiago Selmani, Arsenio Valport, Hektor Idrizaj, Danilo Gecaj, Pano Qirko, Laurenc Xheka, Reuben Akuah;

Largime: Iran Zhunior Gonçalves, Denis Pjeshka, Aleksandër Kuro, Dejvi Bregu, Florent Avdyli, Rustem Hoxha, Blerim Krasniqi, Fabian Beqja, Stivi Frashëri, Renato Arapi, Erando Karabeci;;

VLLAZNIA

Afrime: Egzon Shimaj, Darko Bulatoviç, Fahrudin Gjurgjeviç, Liridon Latifi, Uellington Gustavo, Ante Aralica, Fallou Dianje, Elvedin Heriç, Esin Hakaj, Albin Sadrijaj?;

Largime: Albion Avdijaj, Elom Nya-Vexhi, Salim Cise, Nertil Hoxhaj, Dajan Shehi, Demir Imeri, Herald Marku, Aleksandar Isaevski, Eni Imami, Haris Dilaver, Millosh Kaleziç;

PARTIZANI

Afrime: Emiljano Musta, Herald Marku, Dajan Shehi, Arinaldo Rrapaj, Filip Gligorov, Eljon Sota, Vokli Laroshi, Aleksandar Damçevski, Klevis Dragaj, Gresild Lika, Masanga Matondo, Pape Sembene, Abubakar Kamara, Maguete Gueje;

Largime: Uilliam Melo, Donald Mëllugja, Roberto Domingues, Jasir Asani, Eraldo Çinari, Hektor Idrizaj, Eneo Bitri, Esin Hakaj, Rron Broja, Esat Mala, Livio Malaj, Ferhan Hasani, Jurgen Bardhi, Denis Balla (huazim te Kastrioti), Eneid Kodra (huazim te Kastrioti), Gehard Hasa (huazim te Kastrioti), Agim Dajçi (huazim te Besa);

LAÇI

Afrime: Saliu Guindo, Klinti Qato, Bashkim Velija, Mario Dajsinani, Marko Roganoviç, Renato Ziko, Dejan Zarubica, Ilirid Ademi;

Largime: Kirian Nuabueze, Adolf Selmani, Klejdi Rapo, Edmir Sali, Dorian Kërçiku, Albion Marku, Erhun Obanor, Emiljano Musta, Redon Xhixha, Lukas Ramos;

TIRANA

Afrime: Engjëll Hoti, Vesel Limaj, Realf Zhivanaj, Florjan Përgjoni, Redon Xhixha, Enur Totre, Majkëll Ngo, Gentian Muça;

Largime: Idriz Batha, Kristi Vangjeli, Elton Kale, Agustin Torasa, Ibrahim Sulei, Jurgen Vrapi, Tim Vairinen;

KUKËSI

Afrime: Ardit Hila, Klejdi Daci, Edison Ndreca, Edi Basha, Alija Kërniç, Kreshnik Bahtiri, Donald Rapo, Vitor Da Silva Feijao, Shqiprim Taipi, Pablo De Lukas, Jurgen Dushkaj, Eogen Sula;

Largime: Matheus Leiria, Patrik Eze, Vesel Limaj, Godberg Kuper, Rolandas Baravikas, Numan Kurdiç, Mate Tsintsadze, Blerim Kotobelli, Besir Demiri, Agim Ibraimi, Ersil Ymeri;

SKËNDERBEU

Afrime: Shkëlzen Ruçi, Jurgen Vrapi, Ardit Nikaj, Ngisah Bismark, Jozef Asante;

Largime: Fallou Nxhie, Aleksandros Rahim, Shqiprim Taipi, Mërgim Shala, Ditmar Bicaj, Mario Dajsinani, Arinaldo Rrapaj, Remi Dujardin;

KASTRIOTI

Afrime: Edon Hasani, Edmir Sali, Ruben Ismael Silva, Bedri Greca, Olauale Onanunga, Enes Isufi, Elton Vata, Donald Mëllugja, Endri Reçi, Denis Balla (huazim nga Partizani), Eneid Kodra (huazim nga Partizani), Gehard Hasa (huazim nga Partizani), Damir Grëgiç?, Bekim Dida?, Xhino Ngjela?, Elis Doksani?, Henri Bruka?, Brilant Hasaj?;

Largime: Edi Nikolas Bojom, Patrik Bardhi, Ermir Rezi, Xhulio Mehmeti, Silvester Shkalla, Realf Zhivanaj, Amer Duka, Silvio Vokrri, Fjoralb Deliaj, Klejdi Daci, Laurenc Xheka, Rei Nuriu, Isli Hidi, Emiliano Çela, Agnaldo Moraes, Dejvid De Silva?;

DINAMO

Afrime: Patrik Bardhi, Dorian Kërçiku, Marin Abazaj, Enis Gavazaj, Romeo Harizaj, Rimal Haxhiu (në huazim nga Apolonia), Stefen Çinedu, Xhuljano Skuka, Aleksandar Sofranak, Aleksandar Isaevski, Goran Siljanovski, Lancinet Sidibe, Besir Demiri, Agim Ibraimi, Lorenco Hasani, Eni Imami, Rei Nuriu, Badra Ali Samake, Simon Simoni, Redon Mihana, Arb Shala;

Largime: Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Emiljano Hidri, Artion Alillari, Mustafa Xhixhiua, Damiano Pontreli, Xhorxhian Boçi, Esmerald Aluku, Plarent Fejzaj, Klaudio Hyseni, Erald Kolgega, Uelber Almeida Santos, Mateo Ortolani, Mateo Haxhillari, Elvi Bogdani, Endri Reçi, Diogo Da Silva;

EGNATIA

Afrime: Franc Ymeralilaj, Arbër Çyrbja, Alessandro Kacbufi, Bledar Lila, Mikhael Agbekpornu, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Timis Bardis, Remi Dujardin, Pedro Augusto Kabral, Uros Djuriç;

Largime: Endrien Magani, Jurgen Vogli, Alked Çelhaka, Brixhild Brahimaj, Orian Xhemalaj, Matheus Markos Ramos, Dren Gashi, Fadil Meta, Ildian Shyti;

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura