E kishin mbushur makinën me drogë për ta shitur, momenti kur kapen mat dy të rinjtë! Ja ku ishin vendosur thasët me kanabis

Apr 25, 2024 | 13:41
SHPËRNDAJE

Uniformat blu kanë arrestuar dy të rinj të cilët kishin mbushur makinën me drogë dhe po e transportonin për ta shitur.

Në pranga kanë rënë 29-vjeçari Klajdi Shaholli, drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, 38-vjeçari Haxhi Mero.

Gjatë kontrollit në mjetin e tyre uniformat blu gjetën 3 thasë me rreth 12.5 kg kanabis. Lënda narkotike që po transportohej me qëllim shitjen, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, bashkë me automjeti tip “Audi” dhe me një shumë eurosh.

Njoftimi i policisë:

Korçë/ Transportonin me qëllim shitjen, 3 thasë me rreth 12.5 kg cannabis sativa, arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Korçë, në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional antidrogë “Tempulli 2”, finalizoi operacionin e koduar “Sinjali”.

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, si rezultat i këtij operacioni, u vunë në pranga shtetasit K. Sh., 29 vjeç, banues në fshatin Voskop dhe H. M., 38 vjeç, banues në fshatin Vashtëmi.

Nga kontrolli në automjetin tip “Audi”, që drejtonte 29-vjeçari dhe ku ishte pasagjer shtetasi H. M., shërbimet e Policisë gjetën 3 thasë me rreth 12.5 kg cannabis sativa. Lënda narkotike që po transportohej me qëllim shitjen, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, bashkë me automjeti tip “Audi” dhe me një shumë eurosh.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura