Maturantët i nënshtrohen sot provimit të parë, do të testohen për gjuhën e huaj

Jun 1, 2023 | 8:21
SHPËRNDAJE

Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do i nënshtrohen sot provimit të parë të Maturës Shtetërore, ku do të testohen për gjuhën e huaj.

studente-provim1

Provimi i dytë për maturantët do të jetë ai i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë më 7 qershor dhe provimi i Matematikës më 13 qershor.

Lënda me zgjedhje është dhe provimi i fundit, i cili do zhvillohet më datë 19 qershor.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura