LIGA E KONFERENCËS/ 8 gola në 4 sfida, kualifikohen të gjitha skuadrat udhëtuese. Ja rezultatet

Feb 22, 2024 | 23:11
SHPËRNDAJE

U luajtën mbrëmjen e sotme 4 sfidat e kthimit të raundit të 1/16-ve të Ligës së Konferencës, ku u shënuan në total 8 gola.

Konference

 

 

 

Interesant është fakti që në duelet e mbrëmjes, arritën të kualifikoheshin 4 skuadrat që luanin në udhëtim.  Bëhet fjëlë për Rojal Unionin, Olimpiakosin, Molden dhe Shtrum Grac

REZULTATET:  

AJNTRAKT FRANKFURT – ROJAL UNION 1-2 (2-2) 

Dina Ebimbe 88′ / Puertas 47′, Ajensa 80′

FERENCVAROSH – OLIMPIAKOS 0-1 (0-1) 

El Kabi 43′ 

LEGIA – MOLDE 0-3 (2-3) 

Gulbrandsen 2′ , 67′, Hestad 21′ 

SLOVAN BRATISLAVA – SHTRUM GRAC 0-1 (1-4)  

Biereth 52′ 

*Në kllapa rezultate e ndeshjeve të para

** Me blu skuadrat e kualifikuara

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura