Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Dec 8, 2023 | 7:06
SHPËRNDAJE

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:

gazeta2

Titujt kryesorë:

Ndërtimet informale/ Përfituesit në 10 qarqe, pronarët që kompensohen

Akuzohet për abuzime me privatizimin e “Buka sh.a”, mbyllen hetimet për ish-ministrin Arben Ahmetaj

Buxheti miratohet për 7 minuta, mazhoranca ndëshkon opozitën. Heqje rroge dhe përjashtim deri në 60 ditë për “rebelët”

PS mbledh sot kongresin e jashtëzakonshëm, zbardhet axhenda

Abuzuan me fondet/ KQZ propozon gjobat, shuma që duhet të paguajë secila parti

Abetarja e parë dhe pastrimi që Veqilharxhi i bëri nga fjalët e huaja

DOSSIER

“U kthye në Mitrovicë se do të martonte djalin”. Dëshmia e vrasjes së Isa Boletinit dhe dy djemve. Flet mbesa e heroit

OPINION

Kronikë! Kthimi i Savanaroles, topat dhe krismat/ AGRON GJEKMARKAJ

Rezultati në PISA më i lartë se qeveria “analfabete funksionale”/ QEMAL ÇEJKU

Në faqen e parë të gazetës “Panorama Sport” do të lexoni:

gazetaTitujt kryesorë:

Hasani tremb Tiranën: Kam oferta, por e vendos por e vendos por e vendos klubi

Faktori “X”, Partizani luan vetëm një pjesë me Teutën

Një spanjoll nga “Fieri”: Historia në Europian bëhet ndaj nesh

Dëmtime dhe kartonë, Skënderbeu në alarm për sulmin

Beqiri: Merkato skarco, Vllaznia të shohë akademinë

32 muaj pa fitore, Alegri: Napoli ta harrojë 5-1

Lautaro: Dua 100 gola, firmos që nesër me Interin

Benaser: Përjetë këtu, jemi pak vonë për titullin

S’dorëzohen kurrë, Arsenali mbret i fitoreve të vona

Minjtë i pushtuan shtëpinë, Toni Kros në telashe

“Telenovela” me bastet, mazhoranca sërish e përçarë

OPINION

Itali-Shqipëri, lojë ndërthurjesh probabilitare/ Nga EDUARD ZALOSHNJA

Në faqen e parë të “Gazetës Shqiptare” do të lexoni:

gazeta1Titujt kryesorë:

Buxheti 2024 miratohet në seancë për 10 minuta, Berisha: Rama do të marrë përgjigjen që meriton

Indeksi i Dhomës Amerikane të Tregtisë: Shqetësim monopolet dhe konkurrenca e pandershme

“Po e lëshojmë pa duar” PS nuk gjen konsensus për ligjin e basteve sportive

SPAK përfundon hetimet dhe dërgon për gjykim në GJKKO Vangjush Dakon dhe 10 të tjerë

Vritet me plumb në qafë Elton Javori, ngrihen pika kontrolli për kapjen e autorit

Vito Kapo: Në ‘48-ën, Enveri më besoi detyrën e Nexhmije Hoxhës në krye të Organizatës së Grave

sh-të përndjekurit, lista e re me emrat e 15000 përfituesve

Opinioni i Ditës

A mund të jenë tifozeritë, serbatorët e protestave?!/ Nga BEN ANDONI

Drejtësia e re me SPAK-un pararojë, pro qeverisë për shkatërrimin e opozitës/ Nga NDRIÇIM KULLA

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura