Shpërthimi i fuqishëm në Lushnje, humb jetën një person, tetë të plagosur! Mes të lënduarve edhe deputeti i PS

Mar 1, 2024 | 16:18
SHPËRNDAJE

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në Lushnje, kur për pasojë një person ka humbur jetën dhe 8 të tjerë janë plagosur.

lushnje

Shpërthimi ka ndodhur në një kapanon që po ndërtohej, ndërkohë që dyshohet se shkaku i shpërthimit ka qenë një vinç, që ka prekur linjën e tensionit të lartë.

Kjo sipas informacioneve paraprake ka shkaktuar një shpërthim të fortë, më pasoja për një prej punëtorëve në kantier.

LEXO EDHE: Shpërthimi i fuqishëm në Lushnje, identifikohet viktima (EMRI)

Shpërthimi i fuqishëm në Lushnjë ku u plagos edhe deputeti i PS-së, ja çfarë dyshohet se e shkaktoi

I plagosur ka mbetur edhe deputeti i Partisë Socialistë, të Lushnjës Bujar Çela.

WhatsApp Image 2024-03-01 at 16.06.18

Njoftimi i policisë: 

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 16:05 në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Plasmasit”, në një kapanon në ndërtim dyshohet se gjatë punës, një vinçier duke drejtuar një vinç, aksidentalisht ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm.

Si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën shtetasi L. V., dhe janë plagosur 8 shtetas mes tyre dhe deputeti B. Ç., të cilët ndodhen në spital për ndihmë mjeksore.

Menjëherë nga Drejtoria Vendore e Policisë Fier dhe Komisariati i Policisë Lushnjë është ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të shpërthimit.

 

lushnje News 24

Bujar Cela-plagosja-ngjarja-Lushnje-shperthimi Ngjarja ne lushnje-deputeti-bujar-cela Ngjarja ne lushnje-deputeti-bujar-cela1 Ngjarja ne lushnje-deputeti-bujar-cela13

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura