Përplasje mes deputetëve të opozitës dhe gardës tek dera e Kuvendit! Ligjvënëseve u kontrollohen çantat

Dec 4, 2023 | 9:26
SHPËRNDAJE

Deputetët e opozitës dhe garda janë përplasur tek dera e Kuvendit përpara nisjes së seancës parlamentare.

“Mos prekni me dorë”, u drejtohet Gazment Bardhi gardistëve të vendosur gardh tek dera.

Ndërkohë deputeteve iu janë kontrolluar edhe çantat përpara se të lejoheshin të hynin në sallë.

Kjo si masë paraprake pasi në senacat e kaluara, deputetët fshehën tymueset e hedhur në Kuvend brenda çantave të ligjvënëseve.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura