Aktivistët në protestë, mazhoranca miraton projektligjin për zonat e mbrojtura

Feb 22, 2024 | 10:19
SHPËRNDAJE

Mazhoranca ka votuar me 74 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim projektligjin për zonat e mbrojtura.

Kujtojmë që jashtë sallës së Kuvendit, aktivistët janë ngritur në protestë dhe i kanë bërë thirrje ligjvënësve që ky ligj të mos votohet.

Sipas tyre me këtë ligj, zonat e mbrojtura do të kthehen  në kantierë ndërtimi dhe do të jenë në dorë të një grupi njerëzish.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura