Të shtëna me armë zjarri në Velipojë, një person i plagosur. Detajet si ka ndodhur ngjarja

Apr 2, 2024 | 22:20
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e kësaj të marte (2 prill) në Velipojë, ku raportohet se një person ka mbetur i plagosur.

POLICIA NATEN

Raportohet se i plagosur ka mbetur shtetasi Emiljano Paloka, i cili është transportuar në spitalin e Shkodrës dhe i është nënshtruar një operacioni.

Paraprakisht raportohet se ngjarja ka ndodhur pas nje konflikti mes dy komshinjve.

Ende nuk dihen rrethanat si ka ndodhur ngjarja, ndërkohë forcat e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21:45, në malin e Kolajve Velipojë, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi E. P., 27 vjeç, banues në fshatin Pulaj-Plazhë, i cili është transportuar për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë, me marrjen e njoftimit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes dhe sëbashku me dy grupe të Forcës Kombëtare të Sigurisë Njësia Shkodër po vijojnë krehjen e zonës.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autoreve.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura