Detaje nga megaoperacioni antidrogë, shkon 200 numri i personave të arrestuar në disa qytete! Sekuestrohet kokainë dhe kanabis

Sep 14, 2023 | 8:20
SHPËRNDAJE

Një operacion i madh antidrogë është zhvilluar nga policia e Tiranës. Sipas News24, raportohet se deri tani janë arrestuar 200 persona.

policia2

Mësohet se Policia ka sekuestruar rreth 3 kg kokainë dhe 15 kg kanabis në kryeqytet.

Mësohet se arrestimet janë bërë me urdhër të prokurorive të disa rretheve si Tiranë, Durrës, Fier, Elbasan. Për ekzekutimin e vendimeve që janë dhënë për qindra persona, po marrin pjesë RENEA, FNSH dhe qindra punonjës policie.

Personat e përfshirë në këtë rrjet, shpërndanin kanabis, kokainë dhe heroinë. Ndërkohë, hetimi ka nisur muaj më parë, ku policia hetoi lidhjet e personave të arrestuar më herët për shpërndarje dhe zbuloi anëtarët e tjerë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura