Ndryshime në kabinetin qeveritar, lirohet nga detyra zv.ministrja e Arsimit

Feb 21, 2024 | 17:50
SHPËRNDAJE

Me vendim të Këshillit të Ministrave sot (21 shkurt) është liruar nga detyra zv.ministrja e Arsimit dhe Sportit, Albana Tole.

albana_tole

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të   ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi Znj. Albana Tole, zëvendësministër i Arsimit dhe Sportit, lirohet nga kjo detyrë”, thuhet në vendimin e Këshillit të Ministrave.

Albana Tole u emërua  zv.ministre e Arsimit dhe Sportit në nëntor të vitit 2021.

Deri tani nuk dihen ende se kush do ta zërë vendin e Toles, për të qenë numri dy i ministrise se Arsimit.

Kujtojmë se në shtator të 2023, grupi i Rithemelimit e kishte denoncuar publikisht, duke deklaruar se kompania e saj ka përfituar një tender nga Ministria e Mjedisit, ku kishte marrë 64 milionë lekë për kaçavida dhe gozhda.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura