Kryeministri Rama uron Pashkët: Për shumë vjet me zemër të mirë

Mar 31, 2024 | 8:35
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët katolikë për festën e Pashkës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan: Mirëmëngjes me një urim të veçantë, për shumë vjet me zemër të mirë Pashkët.

Në Tiranë mesha solemne u mbajt në katedralen e ‘Shën Palit’ dhe e drejtoi Arqipeshkvi Mitropolit, Imzot Arjan Dodaj, i cili uroi besimtarët dhe kërkoi angazhimin e të gjitha strukturave shtetërore, sociale e mediatike për tu vënë në shërbim të një horizonti më me shpresë për të rinjtë.

Shumë qytetarë iu drejtuan katedraleve dhe kishave në qytete të ndryshme të vendit për të kremtuar festën e shenjtë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura