Kryeministri i Holandës nesër vizitë në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve të Mark Rutte

Nov 9, 2021 | 16:54
SHPËRNDAJE

 

Kryeministri i Holandës Mark Rutte do të vizitojë nesër Shqipërinë, ku do të takohet me kreun e qeverisë Edi Rama. Vizita do të ketë në fokus integrimin e Shqipërisë.

dy

Pas takimit me Ramën, Rutte dhe kryeministri shqiptar do të mbajnë një konferencë për mediat.

Agjenda e vizitës së Kryeministrit të Holandës Mark Rutte në Shqipëri

11.20  – Ceremonia e mirëseardhjes (Blv “Dëshmoret e Kombit”, hyrja kryesore e Kryeministrisë)

11.30 – Takimi i homologëve Z.Rama-Z.Rutte

11.55 – Takim i delegacioneve Holandë-Shqipëri

12.30 – Konference për shtyp i Kryeministrit Rama dhe Kryeministrit të Holandës Rutte (vendi: Salla kryesore COD)

14.00 – Vizitë në ambientet e Piramidës, për projektin e rijetëzimit në një qendër teknologjie

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura