Konkursi për çmimin letrar “Vexhi Buharaja”, Ervin Demo: Ju ftojmë të merrni pjesë, ja juria prestigjioze e këtij edicioni

Feb 18, 2024 | 16:38
SHPËRNDAJE

Kreu i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, ka ftuar të apasinuarit pas letërsisë të bëhen pjesë e konkursit të çmimit letar “Vexhi Buharaja”.

428409394_931551791860334_1150936590292301565_n

Pjesë e kësaj jurie janë Ymer Ciraku, Olimbi Velaj, Aleksandër Çipa, Primo Shllaku dhe Yzedin Hima.

“Ju ftojmë të merrni pjesë me veprat letrare më të mira”, shkruan ndër të tjera Demo.

Postimi i Ervin Demos:

Bëhu fitues i konkursit për çmimin “Vexhi Buharaja” ✅

Për të IV-in edicion rradhazi, Bashkia Berat shpall konkursin e çmimit letrar “Vexhi Buharaja”.

Juria prestigjoze e këtij edicioni është:

-Ymer Ciraku ?profesor, doktor i shkencave në letërsi.

-Olimbi Velaj ?poete, përkthyese, shefe e departametit të letërsisë dhe pedagoge në Universitetin Durrësit.

-Aleksandër Cipa ?publicist, gazetar, Kreu i Unionit të gazetarëve.

-Primo Shllaku ?poet dhe përkthyers.

-Yzedin Hima ?studiues, profesor dhe doktor në fushën e letërsisë.

Ju ftojmë të merrni pjesë me veprat letrare më të mira.

Për më shumë, klikoni në linkun ?

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura