Konferenca Ministrore në Hagë, Hasani: Përsërita mbështetjen e pakushtëzuar të Shqipërisë për Ukrainën

Apr 2, 2024 | 16:02
SHPËRNDAJE

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka marrë pjesë në Konferencën Ministrore për Rivendosjen e Drejtësisë për Ukrainën të mbajtur sot në Hagë.

hasani

Përmes një postimi në platformën ‘X’, Hasani tha se ka mbështetur mbështetjen e pakushtëzuar të Shqipërisë për Ukrainën derisa të arrihet një paqe e drejtë dhe e qëndrueshme.

“Në Konferencën Ministrore për Rivendosjen e Drejtësisë për Ukrainën të mbajtur sot në Hagë 🇳🇱, përsërita mbështetjen e vendosur të Shqipërisë për #Ukrainë, duke mbrojtur për llogaridhënie krahas përpjekjeve për paqe.

Ne mbetemi të përkushtuar për të mbështetur Ukrainën derisa të arrihet një paqe e drejtë dhe e qëndrueshme, duke respektuar sovranitetin dhe integritetin e saj territorial, në përputhje me Kartën e OKB”, shkruan Hasani.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura