Kërkohej në Rusi për mashtrim, Gjykata e Tiranës liron kritikun e Putinit, Aleksander Bobovnikov

Jun 11, 2024 | 15:22
SHPËRNDAJE

Gjykata e Tiranës ka liruar shtetasin rus Aleksander Bobovnikov, i cili u mbajt për 2 javë në paraburgim.

Tirane

Vendimi i Gjykatës erdhi, pasi Ministria e Drejtësisë refuzoi ekstradimin e tij në Rusi.

Bobovnikov me profesion mjek, është shpallur në kërkim për mashtrim dhe njihet si një kritik i presidentit, Vladimir Putin.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura