Këmbimi valutor 30 janar/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Jan 30, 2024 | 14:32
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.5 lekë dhe do të shitet me 96.4 lekë.

kem

Monedha evropiane euro do të blihet me 103.5 lekë dhe do të shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.1 lekë dhe do shitet me 111.1 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 120.4 lekë dhe do shitet me 121.7 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura