Këmbimi valutor 29 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Feb 29, 2024 | 8:10
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë.

kembimi

Monedha evropiane euro do  blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.3 lekë dhe do shitet me 109.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.6 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura