Këmbimi valutor 29 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

May 29, 2024 | 7:37
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.4 lekë dhe do shitet me 93.2 lekë.

kem

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.3 lekë dhe do shitet me 100.1 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.9 lekë dhe do shitet me 100.2 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 118.5 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura