Këmbimi valutor 24 nëntor/ Dollari pëson rënie, euro nuk ndryshon. Sa shiten dhe blihen monedhat e tjera

Nov 24, 2022 | 7:54
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan vazhdon të pësojë rënie në raport me monedhat e tjera. Në tregun e këmbimi valutor në vendin tonë një dollar blihet me 11.6 lekë dhe shitet me 113.1 lekë.

kembimi valutor

Euro mbetet e pandryshuar, pasi sot do blihet me 116.5 lekë dhe do shitet me 117.1 lekë.

Paundi britanik blihet me 134.2 lekë dhe shitet me 135.4 lekë.

Rënia ka pësuar edhe franga zvicerane, e cila blihet me 118.1 lekë dhe shitet me 119 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura