Këmbimi valutor 22 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Feb 22, 2024 | 7:58
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.5 lekë dhe do shitet me 96.5 lekë.

kembimi

 

Ndërkohë monedha evropiane euro sot do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë.

Ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.3 lekë dhe do shitet me 109.3 lekë.

Paundi britanik do blihet me 120.3 lekë dhe do shitet me 121.3 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura